Ювентус победи Лацио с 3:0 в среща от 15-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините започнаха по-силно а Мойс Кийн, Николо Фаджоли и Аркадиуш Милик пропуснаха три добри възможности.

Педро опита да открие резултата за Лацио в 40-ата минута, но стреля покрай гредата. Само няколко след това Мойс Кийн изведе Юве, изликзайки сам срещу вратаря на "орлите" (1:0).

Домакините можеха да удвоят аванса си в 48-ата минута, но шут на Милик бе спасен. Минути след това и Филип Костич пропусна, за да се стигне до 54-ата, в която Кийн вкара втория си гол в мача с удар отблизо (2:0).

Лацио пропиля добра възможност в 61-ата минута след шут на Луис Алберто.

Ювентус имаше претенции за дузпа в 84-ата минута за нарушение срещу Анхел дио Мария в наказателното поле.

Пет минути след това Федерико Киеза намери Аркадиуш Милик в наказателното поле и той оформи крайното 3:0.

В последните минути на срещата Матиас Весино от Лацио удари гредата с шут от границата на наказателното поле.

Ювентус измести Лацио от третото място в класирането с 31 точки, докато римляните са четвърти с една по-малко.