Ювентус запаси 100-процентовия си рекорд в Серия „А” след попадения на Винченцо Якуинта и Клаудио Маркизио, които донесоха победата с 2:0 над Ливорно в мач от 4 кръг.

Тимът на Чиро Ферара оглавява класирането с 12 точки от 4 мача, но „бианконерите” за пореден път трябва да благодарят повече на вратаря Джанлуиджи Буфон за победата, отколкото на своите нападатели.

Италианският национал Якуинта, който се разписа и при равенството 1:1 с Бордо за Шампионската лига, отбеляза гол с глава в осмата минута след центриране на Мауро Каморанези.

В 30-ата минута халфът Маркизио оползотвори друг чудесен пас на Каморанези и направи резултата 2:0. Новакът Ливорно имаше няколко шанса за попадение, но нападателят Франческо Тавано бе сред тези, които видяха в колко добра форма е Буфон./БЛИЦ