Пауло Дибала и Гонсало Игуаин се разписаха за Ювентус при успеха с 2:0 над Лацио в мач от 20 кръг на Серия „А“. Така „Старата госпожа“ дръпна с четири точки пред Рома, който довечера приема Каляри, но след това „бианконерите“ ще имат мач по-малко от „вълците“.

Дибала откри резултата в петата минута с удар извън наказателното поле и след пас на Марио Манджукич с глава. Само 12 минути по-късно Игуаин удвои. От границата на вратарското поле аржентинецът с крак засече центриране на Хуан Куадрадо отдясно.

Паоло Дибала, който вкара трети гол в последните си четири мача от всички турнири, пропусна няколко положения през втората част. Лацио пък не създаде никакви проблеми за „бианконерите“ и продължава без успех над гранда от Торино вече 25 поредни срещи.

Така Ювентус продължи серията си от 27 поредни домакински победи, а успехът беше подарък за мач № 300 на Масимилиано Алегри като треньор в Серия „А“.