Ювентус разби Парма с 4:1 в първия си мач в Серия “А” на своя нов стадион. Няколко от новите попълнения в състава на Антонио Конте впечатлиха с изявите си във втория кръг на шампионата. Както е известно, първият кръг бе отложен заради стачка.

Швейцарският десен бек Щефан Лихтщайнер откри резултата на 41-хилядното съоръжение, построено на старио "Стадио Деле Алпи", в 17-ата минута след асистенция на Андреа Пирло.

През второто полувреме “бианконерите” реализираха още три гола. Симоне Пепе удвои в 58-ата минута, новият халф Артуро Видал се разписа в 73-ата, а 10 минути по-късно Пирло асистира за попадението на Клаудио Маркизио.

В последната минута на мача Себастиан Джовинко вкара почетното попадение за Парма от дузпа, за нарушението при краято Паоло Де Челие получи червен картон./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 2 КРЪГ
09.09.11
21:45 ч.
Милан – Лацио 2:2
0:1 Мирослав Клозе (12), 0:2 Джибрил Сисе (21), 1:2 Златан Ибрахимович (29), 2:2 Антонио Касано (33)
10.09.11
21:45 ч.
Чезена – Наполи 1:3
0:1 Есекил Лавеци (3), 1:1 Роберто Гуана (24), 1:2 Уго Кампаняро (67), 1:3 Марек Хамшик (87)
11.09.11
13:30 ч.
Ювентус – Парма 4:1
1:0 Щефан Лихтщайнер (17), 2:0 Симоне Пепе (58), 3:0 Артуро Видал (73), 4:0 Клаудио Маркизио (83), 4:1 Себастиан Джовинко (90-дузпа)