Ювентус разгроми с 4:1 като гост игралия почти цял мач с 10 футболисти Удинезе в двубой от втория кръг на Серия “А” и поведе в класирането. Както е известно, през седмицата Димитър Бербатов можеше да премине в Юве, но в крайна сметка избра Фулъм и вече дебютира. На негово място при Старата госпожа отиде Никлас Бенднер. Той обаче не попадна в групата за двубоя, а атаката на Юве водеха Мирко Вучинич и Себастиян Джовинко.

В 12-ата минута именно Джовинко получи дълго извеждащо подаване от дълбочина и притиснат от двама защитници в наказателното поле успя да отиграе с глава, а опиталият се да избие топката вратар Желко Бъркич връхлетя върху него. Съдията Паоло Валери правилно отсъди дузпа за Юве, но малко пресилено показа директен червен картон на сръбския страж. Изгонването и ранната смяна в състава на Удинезе до голяма степен предреши крайния изход от двубоя. Щатният изпълнител на 11-метрови наказателни удари за бианконерите, които в този мач играха в розово - Артуро Видал, бе безкомпромисен от бялата точка и даде преднина на тима от Торино. В последните секунди на първата част Мирко Вучинич направи 2:0 след асистенция на дошлия именно от Удине през лятото Квадво Асамоа.

След почивката изработилият дузпата и изгонването на Бъркич Джовинко вкара още два гола за Ювентус – в 53-ата и 71-ата минути, за 4:0. В 78-ата минута Андреа Лацари реализира почетното попадение за домакините за крайното 1:4.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 2 КРЪГ
01.09.12
19:00 ч.
Торино - Пескара 3:0
1:0 Алесандро Сгрин (34), 2:0 Матео Бриги (58), 3:0 Роландо Бианки (62)
01.09.12
21:45 ч.
Болоня - Милан 1:3
0:1 Джампаоло Пацини (16-дузпа), 1:1 Алесандро Диаманти (42-дузпа), 1:2 Джампаоло Пацини (77), 1:3 Джампаоло Пацини (85)
02.09.12
19:00 ч.
Удинезе - Ювентус 1:4
0:1 Артуро Видал (12-дузпа), 0:2 Вучинич (45), 0:3 Джовинко (53), 0:4 Джовинко (71), 1:4 Ладзари (78)
Баланс: 14 мача, 6 победи за Сампдория, 6 равенства, 2 победи за Сиена

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК