Ювентус се издъни при гостуването си на Болоня, завършвайки 0:0 в мач от 8-ия кръг на Серия "А". В грешник за гранда от Торино се превърна Винченцо Якуинта. В 36-ата минута нападателят не успя да вкара от дузпа, която Емилиано Вивиано спаси.

Якуинта бе резерва за гостите, но още в 22-ата минута се появи на терена, заменяйки Амаури.

Заради издънката Ювентус изостана от челниците Лацио, Милан и Интер. Грандът от Торино е на 5-ото място с 12 точки, а лидерът Лацио е с 19.

В друг мач от Серия "А" Лече би с 2:1 Бреша и се измъкна от зоната на изпадащите. Алесандро Карачоло откри за гостите в 19-ата минута, но домакините успяха да стигнат до пълен обрат и да грабнат трите точки. Едуард Офере изравни в 54-ата, а крайното 2:1 за Лече оформи Давид ди Микеле в 61-ата.

Така Лече събра 11 точки и се изкачи на 9-ото място в Серия "А". Бреша е 13-и с 9 точки.

Удинезе се наложи с 2:1 в домакинството си на Палермо и вече е на 11-ата позиция с 10 точки. Още в 9-ата минута "бяло-черните" поведоха с гол на Меди Бенатиа. В 54-ата Антонио ди Натале удвои с точно изпълнение на дузпа. Десет минути след това Удинезе остана в намален състав, тъй като втори жълт и съответно червен картон получи Андреа Кода. Седем минути преди края на мача Маурисио Пиния намали на 2:1. Натискът на гостите не стигна за изравнителен гол и след загубата Палермо е на 7-ата позиция с 11 точки. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 8 КРЪГ

От 23 октомври (събота)
Фиорентина - Бари 2:1
1:0 Марко Донадел (34), 2:0 Алберто Джилардино (82), 2:1 Алесандро Паризи (90+1)