Ювентус излезе на второ място в Серия „А“, след като в мач от 17 кръг постигна класическа победа с 3:0 като гост на Болоня. "Старата госпожа" имаше предимство на терена по различни статистически показатели - притежание на топката, удари към вратата (точни и неточни), а това получи цифрово изражение в резултата.

Миралем Пянич откри резултата в 27-ата минута с прецизно изпълнение на пряк свободен удар. Това беше 14-ия гол на босненеца от фаул в италианското първенство.

Девет минути по-късно Пянич асистира за попадението на Марио Манджукич. В 64-ата минута Блез Матюиди също се разписа за „бианконерите“. Той беше точен с удар от воле от границата на наказателното поле.

С този успех Ювентус събра 41 точки и излезе на второ място в класирането, на една точка зад лидера Наполи и на една пред Интер. Болоня е на 12-а позиция с 21 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"