Ювентус продължава с трагичното си представяне този сезон. В мач от 36-ия кръг на италианската Серия “А” грандът от Торино успя да стигне само до равенството 1:1 като гост на Катаня. След издънката “Старата госпожа” няма шанс да стигне до четвъртото място, което дава право на участие в предварителните кръгове на Шампионската лига.

В 24-ата минута Буфон изби удар с глава след центриране и аржентинският бранител на Катаня Матиас Силвестре бе най-съобразителен за 1:0. В 38-ата минута гостите имаха шанс да изравнят, но Дел Пиеро направи пропуск. Той остана очи в очи с вратаря Мариано Андухар, но аржентинският национал успя да избие удара на нападателя. Минута след това Силвестре бе на косъм от втория си гол в мача, но ударът му с глава мина встрани от рамката на Юве.

В 52-ата минута колективна грешка в отбраната на домакините позволи на халфа Клаудио Маркизио да изравни за крайното 1:1.

В друг мач от кръга Сампдория се доближи още повече до участие в Шампионската лига. Отборът на Луиджи Дел Нери победи с 2:0 изпадналия Ливорно и два кръга преди края на шампионата заема четвъртото място, като е на две точки пред Палермо, на който гостува в следващия кръг. Още в 5-ата минута Антонио Касано откри резултата с удар от границата на наказателното поле. Самп доминираше през целия двубой, но стигна до второ попадение чак в 84-ата минута, когато Циглер с далечен удар не остави шансове на Де Лучия.