Шампионът на Италия Ювентус се завърна на победния път. Лидерът в Серия "А" се наложи с 2:1 при гостуването на Киево от 23-ия кръг на Калчото.

След много силно първо полувреме торинци съвсем заслужено се оттеглиха на почивката с два гола аванс. Резултата откри Матри още в 10-ата минута, а малко преди паузата Лихтщайнер удвои.

През второто полувреме домакините се поактивизираха. Бяха по-агресивни и създадоха няколко добри моменти. Единствено обаче успяха да отбележат почетен гол. Тереау беше точен за 1:2 в 52-ата минута, с което на практика оформи крайния резултат.

В подреждането Юве е вече с 52 точки, на три пред Наполи и на 9 от Лацио. Киево от своя страна е 12-и с 28 т.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 23 КРЪГ
01.02.13
21:45 ч.
Рома – Каляри 2:4
0:1 Раджа Наинголан (3), 1:1 Франческо Тоти (35), 1:2 Мауро Гойкоечея (46-авт.), 1:3 Марко Сау (53), 1:4 Франческо Писано (71), 2:4 Маркиньо (90+3)
02.02.13
19:00 ч.
Торино – Сампдория 0:0
02.02.13
21:45 ч.
Наполи – Катания 2:0
1:0 Марек Хамшик (31), 2:0 Паоло Канаваро (44)
03.02.13
13:30 ч.
Киево – Ювентус 1:2
0:1 Матри (10), 0:2 Лихтщайнер (42), 1:2 Тереау (52)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК