Шампионът на Италия Ювентус продължава да трупа преднина пред конкурентите си. В среща от 9-ия кръг на Серия "А" "бианконерите" се наложиха с 1:0 над домакина си Катания.

В герой за торинци се превърна Артуро Видал. Бившият халф на германския Леверкузен се разписа в 57-ата минута.

Шансът на Катания да направи нещо в двубоя намаля значително само десетина по-късно. Тогава за нарушение Маркезе получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

Домакините могат да се чувстват ощетени, след като в 26-ата минута вкараха гол, но той бе отменен заради несъществуваща засада. За сметка на това пък такава, наистина много тънка, не беше отсъдена при попадението на гостите.

В класирането на Калчото Ювентус е едноличен лидер с 25 точки след 8 победи и едно равенство. Катания пък допусна четвърта загуба и с 11 точки заема 7-ата позиция. Предстоят обаче още мачове и със сигурност ще има размествания.