Шампионът Ювентус прекъсна негативната си серия от 4 гостувания без успех във всички турнири (едно равенство и 3 загуби), след като срази Емполи с 2:0 на стадион „Карло Кастелани” в среща от 10-ия кръг на италианската Серия „А”. Успехът дойде навръх рождения ден на клуба, който днес става на 117 години.

Домакините се държаха равностойно и запазиха вратата си без попадение чак до 61-ата минута, когато халфът Андреа Пирло изведе „бианконерите” напред в резултата. След още 11 минути игра привлеченият от Реал (Мадрид) през лятото Алваро Мората сложи точка на спора, възползвайки се от извеждащо подаване на аржентинеца Карлос Тевес. До края на мача „старата госпожа” продължи да диктува събитията на терена и не позволи на Емполи да отбележи дори почетно попадение.

След успеха си Ювентус отново е едноличен лидер с 25 точки и 3 пред Рома, който по-рано днес загуби с 0:2 при визитата си на Наполи. Емполи е на 17-о място със 7 точки.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 10 КРЪГ
01.11.14
16:00 ч.
Наполи – Рома 2:0
1:0 Гонсало Игуаин (3), 2:0 Хосе Кайехон (85)
01.11.14
19:00 ч.
Емполи – Ювентус 0:2
0:1 Андреа Пирло (61), 0;2 Алваро Мората (72)
Сампдория – Фиорентина (bTV Action)
Баланс: 124 мачаа, 33 победи за Сампдория, 46 равенства, 45 победи за Фиорентина