Шампионът Ювентус срази Аталанта с 2:0 в среща от деветия кръг на Серия „А”, записвайки трети пореден домакински успех и общо трета победа в шампионата от началото на сезона. Успехът е и 12-и пореден над този съперник.

„Бианконерите” взеха инициативата от самото начало и в 28-ата минута поведоха с гол на Пауло Дибала, възползвал се от подаване на Пол Погба.

След почивката в 49-ата минута пък Дибала се превърна в асистент за попадението на хърватския си колега в атаката Марио Манджукич, удвоил преднината на „старата госпожа”.

В 73-ата минута гостите от Бергамо останаха в намален състав, след като бразилецът Рафаел Толой получи втори жълт картон и бе изгонен. Шест минути по-късно пък Пол Погба пропусна дузпа и не успя да направи победата на домакините класическа.

След успеха си Ювентус се изкачи на 12-о място с 12 точки. Аталанта е на девета позиция с 14 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 9 КРЪГ
24.10.15
16:00 ч.
Емполи - Дженоа 2:0
1:0 Раде Крунич (44), 2:0 Пьотър Зиелински (57)
24.10.15
19:00 ч.
Капри - Болоня 1:2
1:0 Гаетано Летиция (24), 1:1 Даниеле Гасталдело (47), 1:2 Адам Масина (90+3)
24.10.15
21:45 ч.
Палермо - Интер 1:1
0:1 Иван Перишич (60), 1:1 Алберто Джилардино (66)
25.10.15
13:30 ч.
Сампдория - Верона 4:1
1:0 Луис Муриел (11), 2:0 Ервин Зуканович (29), 3:0 Роберто Сориано (45+1), 4:0 Едер (54), 4:1 Артур Йоница (75)