Ювентус победи с 1:0 Сиена като гост в мач от третия кръг на Серия "А" и с пълен актив от шест точки е на върха в класирането. Както е известно, първият кръг ще се играе по-късно заради стачките на футболистите в началото на сезона. Алесандро Матри вкара единственото попадение в 54-ата минута.

През първата част двата отбора нямаха нито едно чисто положение, но след почивката "бианконерите" заслужиха успеха си с по-добра игра. Лошата новина за Ювентус са травмите на Киелини и Матри, които бяха заменени принудително от Леонардо Бонучи и Дел Пиеро. В 54-ата минута Матри реализира след добро подаване на Мирко Вучинич.

Лацио допусна домакинско поражение с 1:2 от Дженоа. Всичко започна перфектно за столичани, след като в 10-ата минута бившият Джузепе Скули откри резултата след перфектно подаване на Мирослав Клозе отдясно. След това "лациалите" заредиха пропуски чрез Клозе, Джибрил Сисе, Ернанеш и Скули. Обратът стана факт след почивката и в неговата основа беше офанзивният халф на гостите Юрай Кучка. В 54-ата минута чехът навърза с лекота капитана на "орлите" в този мач Кристиан Броки и Матузалем, след което изведе Родриго Паласио сам срещу Федерико Маркети и нападателят не сгреши - 1:1. В 72-ата минута Кучка вкара втория гол, като този път Паласио го изведе сам срещу вратаря.