Ювентус допусна втора тежка загуба в рамките на няколко дни, след като отстъпи с 1:3 на новака Бари в мач от 16-ия кръг на Серия "А" като гост. Както е известно торинския гранд допусна катастрофално поражение с 1:4 от Байерн (Мюнхен) в директен мач за класиране на 1/8-финал в Шампионската лига.

Рикардо Меджорини откри за южняците в 7-ата минута, но голаджията Давид Трезеге изравни в 23-ата минута. В края на първата част Пауло Витор Барето от дузпа даде нов аванс на своите, а през втората част след пропуск от бялата точка на Диего в 68-ата минута и още куп пропуски на Юве, Алмирон довърши гостите с удар от 25 метра. Така "Старата госпожа" остана на трето място с актив от 30 точки, докато Бари се изкачи на пето място с актив от 25 точки.

Поражението най-вероятно ще коства поста на Чиро Ферара, който имаше ултиматум да победи след резила през седмицата./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 16 КРЪГ
В събота, 12 декември
19:00 часа Каляри – Наполи 3:3
0:1 Лавеци (21), 0:2 Пациенца (65), 1:2 Ларивей (75), 2:2 Матри (80), 2:3 Боглианцио (20), 3:3 Жеда (90)

21:45 часа Бари – Ювентус 3:1