Ювентус победи Чезена с 2:0 в мач от 14 кръг и се върна еднолично начело на класирането в Серия “А”.

Треньорът на “Старата госпожа” Антонио Конте очакваше труден двубой. Преди началото на мача той обяви, че в подобни мачове може да спечелиш малко, но пък да загубиш много.

Гостите се защиваха успешно през първото полувреме и нанесоха тежък удар по Юве, след като Алесандро дел Пиеро бе заменен принудително. Ветеранът напусна терена, след като отнесе ритник в главата от Марко Роси в 62-ата минута.

Десет минути по-късно Клаудио Маркизио откри резултата. Това бе шестият гол на халфа за 12 мача през сезона. Девет минути преди края гостите останаха с човек по-малко, тъй като вратарят Франческо Антониоли фаулира Джакерини в наказателното поле и получи червен картон.

Артуро Видал бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа. С тази победа Ювентус събра 29 точки и се върна еднолично начело на класирането с 2 точки повече от Милан и Удинезе.

Аталанта направи нулево равенство като гост на Киево и се изкачи на 12-о място в класирането с 15 точки. “Летящите магарета” са една позиция по-напред с точка повече.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 14 КРЪГ
02.12.11
21:45 ч.
Дженоа - Милан 0:2
0:1 Златан Ибрахимович (56-дузпа), 0:2 Антонио Ночерино (79)
Наполи - Лече 4:2
1:0 Есекил Лавеси (26), 2:0 Единсон Кавани (33), 3:0 Блерим Джемаили (42), 3:1 Луис Фернандо Муриел (54), 4:1 Единсон Кавани (82), 4:2 Даниеле Корвия (90)
Фиорентина - Рома 3:0
1:0 Стеван Йоветич (17-дузпа), 2:0 Алесандро Гамберини (44), 3:0 Сантяго Силва (86-дузпа)