Шампионът Ювентус победи Киево с 4:0 в мач от четвъртия кръг на Серия „А” и регистрира четвъртия си пореден успех в шампионата. В герой за „Старата госпожа” се превърна Фабио Куалярела (64, 68), реализирал и двата гола за успеха.

„Бианконерите” бяха по-активни през целия мач, но през първата част не успяха да зарадват феновете си на „Ювентус Арена” с попадение във вратата на Киево. В края на полувремето имаше отменен гол за домакините. Вучинич прати топката в мрежата след пас на Исла, но бе отсъдена засада.

След почивката натискът на „Старата госпожа” се засили и в 64-ата минута най-накрая Фабио Куалярела откри резултата в полза на тима от Торино, след като засече центриране от корнер с акробатично изпълнение за 1:0. Четири минути по-късно отново Куалярела бе точен за 2:0 с премерен удар след пас на Квадво Асамоа. За Куалиарела това бяха най-бързите му два гола, които е вкарвал в кариерата. Досега рекордът му беше 7 минути през 2006 година.

До края на мача „летящите магеренца” от Верона така и не успяха да намерят сили да отвърнат поне с едно почетно попадение и си тръгнаха от Торино с празни ръце.

Това бе 43-и пореден мач без загуба за Ювентус в Серия "А". След успеха си тимът от Торино еднолично оглавява класирането с пълен актив от 12 точки, докато Киево е на 13-а позиция само с 3 пункта в актива си.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 4 КРЪГ
22.09.12
19:00 ч.
Парма – Фиорентина 1:1
0:1 Факундо Ронкалия (20), 1:1 Хайме Валдес (90+3)
22.09.12
21:45 ч.
Ювентус – Киево 2:0
1:0 Фабио Куалярела (64), 2:0 Фабио Куалярела (68)
Баланс: 88 мача, 32 победи за Лацио, 24 равенства, 32 победи за Дженоа

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК