Шампионът Ювентус победи на свой терен Наполи с 2:0 в дербито и първи мач от осмия кръг в италианската Серия „А”.

Двубоят на „Ювентус Арена” в Торино започна с превъзходство на домакините, които обаче така и не успяха да го материализират и нулевото равенство се запази до края на първата част.

През второто полувреме „бианконерите” продължиха да натискат, но трудно намираха пролуки през сгъстената отбрана на гостите. Все пак в 80-ата минута Андреа Пирло даде страхотен извеждащ пас към уругвайския бранител Мартин Касерес, който се разписа за 1:0. Две минути по-късно вратарят на Наполи Морган Де Санктис капитулира за втори път в срещата, след като Пол Погба бе точен за 2:0. До края на мача нови попадения не паднаха.

След успеха си Ювентус се утвърди като едноличен лидер във временното класиране с актив от 22 точки, докато Наполи остава на втора позиция с 19 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 8 КРЪГ
20.10.12
19:00 ч.
Ювентус - Наполи 2:0
1:0 Мартин Касерес (80), 2:0 Пол Погба (82)
: 89 мача, 31 победи за Дженоа, 21 равенства, 37 победи за Рома

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК