Спечелилият четири поредни титли Ювентус сензационно загуби у дома от Удинезе с 0:1 в среща от първия кръг на италианската Серия „А”. Никога досега"бианконерите" не бяха допускали поражение на старта в калчото на своя стадион от 40 опита до днес - 33 победи и 7 равенства. Освен това в последните 31 години Юве бе допуснал само едно поражение на старта в калчото през 2010 година с 0:1 от Бари, печелейки 23 пъти.

Треньорът на „бианконерите” Масимилиано Алегри постави Кингсли Коман като партньор в атака на хърватина Марио Манджукич, който е единственото ново попълнение, което стартира от първата минута за шампионите. Ветеранът Антонио ди Натале и Сирил Теро водеха нападението на „фриуланите”.

Домакините имаха пълно превъзходство през целия мач и направиха куп пропуски, след като вратарят на гостите Карнизо спаси всичко, което имаше да отразява. Коман, Перейра, Падоин, Лихтщайнер и Манджукич последователно пропуснаха да се разпишат от изгодни позиции.

В 78-ата минута гостите сензационно поведоха, след като Лихтщайнер изпусна Серил Теро, който от близка дистанция вкара оказалия се победен гол за тима си. Секунди след това гостите можеше да удвоят преднината си с мощен шут на Итура, който мина над вратата.

Треньорът Алегри смени Перейра с Йоренте, а Лихтщайнер отстъпи мястото си на Исла, но и тези рокади в състава на домакините не доведоха до желания резултат, а Удинезе си тръгна от Торино с трите точки.

Ювентус – Удинезе 0:1

0:1 Сирил Теро (78)

Ювентус: Буфон, Киелини, Бонучи, Лихтщайнер (80-Исла), Евра, Погба, Падоин, Стураро, Перейра (79-Йоренте), Манджукич, Коман (64-Дибала)