Ювентус победи с 1:0 Интер в дербито на 25-ия кръг в Серия "А", играно пред 24 485 зрители на "Стадио Олимпико" в Торино.

Победното попадение за домакините реализира Алесандро Матри. В 29-ата минута Милош Красич и Фредерик Сьоренсен разиграха на десния фланг, датчанинът центрира остро и Матри наказа с глава Жулио Сезар - 1:0.

Дербито на Италия, както е известен този сблъсък, не оправда очакванията, като за 90 минути двата тима отправиха едва три точни удара към вратите.

Интер сътвори най-чистото си голово положение в мача едва 89-ата минута, но вместо да изравни, от 3-4 метра и на празна врата Самуел Ето`о прати топката в напречната греда. Секунди по-късно камерунският нападател се озова очи в очи срещу Джанлуиджи Буфон, но не успя да нацели добре топката и да реализира.

След победата Ювентус събра 41 точки и се изкачи на 6-ото място във временното класиране на Серия "А". Шампионът Интер пък изостана сериозно в битката за Скудетото, заемайки 4-ата позиция с 44 точки, но има и мач по-малко от лидера Милан, който е с 52. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 25 КРЪГ

От 12 февруари (събота)
Милан - Парма 4:0
1:0 Зеедорф (8), 2:0 Касано (17), 3:0 Робиньо (62), 4:0 Робиньо (66)

Рома - Наполи 0:2
0:1 Кавани (50-дузпа), 0:2 Кавани (83)

От 13 февруари (неделя)

Палермо - Фиорентина 2:4
1:0 Хавиер Пасторе (7), 1:1 Алберто Джилардино (36), 2:1 Антонио Ночерино (48), 2:2 Микеле Кампорезе (70), 2:3 Чезаре Бово (78-автогол), 2:4 Рикардо Монтоливо (88)

Чезена - Удинезе 0:3
0:1 Антонио Ди Натале (41), 0:2 Гьокхан Инлер (69), 0:3 Антонио Ди Натале (75)

Сампдория - Болоня 3:1

1:0 Анджело Паломбо (8), 2:0 Даниеле Гасталдело (11), 3:0 Масимо Макароне (15), 3:1 Даниеле Папони (65)

Катания - Лече 3:2
1:0 Матиас Силвестре (45), 1:1 Джеда (56), 1:2 Джани Мунари (61), 2:2 Франческо Лоди (80), 3:2 Франческо Лоди (85)

Бреша - Лацио 0:2

0:1 Алваро Гонсалес (17), 0:2 Либор Козак (58)

Каляри - Киево 4:1

1:0 Андреа Косу (19), 2:0 Микеле Канини (29), 3:0 Нене (44), 4:0 Нене (71), 4:1 Сирил Тереау (84)

Бари - Дженоа 0:0

Ювентус - Интер 1:0
1:0 Алесандро Матри (29)