Шампионът на Италия Ювентус спечели Суперкупата на страната, след като победи с 4:2 след продължения Наполи. Двубоя се игра в Пекин и предложи уникално зрелище за 60 000 души по трибуните. Головете за победителите отбелязаха Асамоа, Видал, Вучинич и автогол на Маджо. За неаполитанците се разписаха Кавани и Пандев. Гостите завършиха мача с девет души, след като червени картони получиха Пандев и Синуга, а треньорът Валтер Мадзари също бе изгонен.

Мача започна отлично за Наполи, които поведоха в резултата в 27-ата минута с гол на Единсон Кавани. Само 10 минути по-късно Асамоа изравни резултата. Радостта на Юве обаче бе кратка – в 40-ата минута Горан Пандев отново даде преднина на “небесносините”.

През втората част Мирко Вучинич нацели горната греда, а Кавани на два пъти пропусна да вкара трети гол за тима от Неапол. Все пак гол за Ювентус падна, а той бе след като съдията отсъди спорна дузпа за торинци, която бе реализирана от Артуро Видал.

Минути преди края Пандев бе изгонен за реплика към страничния рефер, а в последната минута на редовното време и Сунига напусна пирнудително за втори жълт картон. Това вбеси щаба на Наполи и Валтер Мадзари също бе пратен на трибуните преди продълженията.

В 97-ата минута неволите на Наполи продължиха - Кристиан Маджо си вкара нелеп автогол с глава, който бе трети за Старата госпожа. Четири минути по-късно Мирко Вучинич останал очи в очи с вратаря Морган Де Санктис вкара четвърти гол, с което реши двубоя.