Ювентус спечели с 2:1 при гостуването си на Сампдория в последната среща от 19-ия кръг на италианската Серия „А” и след деветия си пореден успех за първенство задмина Интер за второто място. „Бианконерите” се доближиха само на 2 точки от новия лидер след този кръг Наполи. Сампдория завърши мача в намален състав, след като в последните секунди финландският бранител Никлас Мойсандер получи директен червен картон.

Играчите на Масимилиано Алегри доминираха в началото и в 17-ата минута развалиха настроението на феновете по трибуните на стадион „Луиджи Ферари” в Генуа, след като Пол Погба реализира първия гол в мача. Френският национал се възползва от асистенция на Леонардо Бонучи. До края на полувремето нямаше други попадения в двете врати.

Веднага след почивката в 46-ата минута германският национал Сами Кедира получи подаване от Пауло Дибала, за да удвои преднината на гостите. В 64-ата минута ветеранът Антонио Касано намали изоставането на домакините след асистенция на Карбонеро. „Моряците” хвърлиха всички сили в търсене на изравнителния гол и бяха много близо до него в последните секунди, когато обаче Киелини изчисти топката от голлинията на вратата, пазена от Буфон.

След успеха си Ювентус вече е втори във временното класиране с 39 точки и по-добра голова разлика от лидера допреди този кръг Интер, който има същия актив вече на третата позиция. „Старата госпожа” изостава на 2 точки от новия лидер Наполи, а Сампдория е на 13-а позиция с 23 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 19 КРЪГ
09.01.16
16:00 ч.
Карпи – Удинезе 2:1
1:0 Пасчути (26), 2:0 Лоло (70), 2:1 Запата (72)
09.01.16
19:00 ч.
Фиорентина – Лацио 1:3
0:1 Балде Кейта (45), 0:2 Сергей Милинкович-Савич (90+1), 1:2 Факундо Ронкалия (90+2), 1:3 Фелипе Андерсон (90+6)
09.01.16
21:45 ч.
Рома – Милан 1:1
1:0 Антонио Рюдигер (4), 1:1 Юрай Кучка (50)
Аталанта – Дженоа 0:2
0:1 Блерим Джемайли (79), 0:2 Леонардо Паволети (81)
Фрозиноне – Наполи 1:5
0:1 Раул Албиол (20), 0:2 Гонсало Игуаин (30-дузпа), 0:3 Марек Хамшик (59), 0:4 Гонсало Игуаин (60), 0:5 Маноло Габиадини (71), 1:5 Паоло Самарко (81)