Шампионът Ювентус започна 2016 година с очаквана домакинска победа срещу последния Верона с класическото 3:0 в среща от 18-ия кръг на италианската Серия „А”.

„Бианконерите” взеха инициативата още с първия съдийски сигнал и в 8-ата минута вече водеха, след като аржентинската им звезда Пауло Дибала бе точен за 1:0. Играчите на Масимилиано Алегри продължиха да доминират и след попадението, а в последната 45-ата минута на първата част Леонардо Бонучи покачи на 2:0 след асистенция на Дибала.

След почивката домакините намалиха оборотите значително и се смилиха над гостуващия тим от града на Ромео и Жулиета. Пауло Дибала и компания имаха още няколко изгодни положения за фиксиране на класически резултат и това се случи в 82-ата минута, когато Симоне Дзадза оформи крайното 3:0.

С успеха си Ювентус събра 36 точки и се изкачи на второ място във временното класиране преди останалите срещи, които не са се изиграли от този кръг. Верона остава на дъното без победа този сезон и само с 8 точки в актива си.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 18 КРЪГ
05.01.16
21:45 ч.
Дженоа – Сампдория 2:3
0:1 Роберто Сориано (18), 0:2 Едер (39), 0:3 Роберто Сориано (49), 1:3 Леонардо Паволети (69), 2:3 Леонардо Паволети (81)
06.01.16
13:30 ч.
Удинезе – Аталанта 2:1
1:0 Сирил Теро (23), 2:0 Стипе Перица (45+2), 2:1 Марко д'Алесандро (75)
06.01.16
16:00 ч.
Киево – Рома 3:3
0:1 Умар (7), 0:2 Флоренци (37), 1:2 Палоши (44), 2:2 Дайнели (58), 2:3 Фалке (71), 3:3 Пепе (85)