Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Шампионът на Италия Ювентус започна защитата на титлата си с домакинска победа срещу Парма с 2:0. Головете за успеха на „бианконерите” бяха дело на Щефан Лихтщайнер (54) и Андреа Пирло (58). За "бианконерите" това бе 40-и пореден мач в Серия "А" без загуба (24 победи и 16 равенства). Той сложи и край на серията от 7 поредни победи на Парма в Калчото. Последното поражение на "Старата госпожа" бе на 15 май 2011 година от Парма (0:1).

Преди мача имаше сериозна гръмотевична буря в Торино и имаше опасения, че мача ще бъде отложен. В крайна сметка до това не се стигна и срещата се изигра по план. Играчите на Антонио Конте взеха инициативата още с първия съдийски сигнал, но не можаха да поведат още през първото полувреме, след като чилийският халф Артуро Видал пропусна дузпа в 34-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушенеи на вратаря Миранте срещу швейцарския национал Щефан Лихтщайнер. Това бе трета изпусната дузпа от Юве през тази година от общо 4 изпълнени. Предишните две бяха опропастени от Пирло.

След почивката „Старата госпожа” материализира превъзходството си в рамките на само четири минути. Първо Щефан Лихтщайнер засече центриране на Квадво Асамоа и в 54-ата минута вкара за 1:0. След това звездата на италианския национален отбор Андреа Пирло се разписа в 58-ата минута от пряк свободен удар, за да удвои преднината на домакините - 2:0. Останаха съмнения за редовността на гола, тъй като вратарят Миранте затисна топката и не стана ясно дали тя е преминала с пълния си обем голлинията.

До края на мача „дуковете” опитаха всичко по силите си да стигнат поне до почетно попадение, но така и не успяха. Така Ювентус стартира новия сезон по шампионски и оглави временното класиране преди останалите срещи от кръга.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 1 КРЪГ
25.08.12
19:00 ч.
Фиорентина - Удинезе 2:1
0:1 Майкосуел (28), 1:1 Стеван Йоветич (67), 2:1 Стеван Йоветич (90+2)
25.08.12
21:45 ч.
Ювентус - Парма 2:0
1:0 Щефан Лихтщайнер (54), 2:0 Андреа Пирло (58)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Сиена, 2 равенства, 1 победа за Торино

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК