Южна Корея се класира за световното първенство по футбол в Русия следващото лято, след като направи 0:0 при визитата си на Узбекистан и с 15 точки завърши на второ място в група „А“ от зона Азия. Така „тигрите“ ще участват за девети път на световно първенство. Узбекистан пък приключи на четвърта позиция с 13 точки. Преди това мястото си в Русия си бяха гарантирали Бразилия, Иран, Япония, Мексико и Белгия, а домакините не играят квалификации.

Осигурилият си отдавна виза за Мондиал 2018 Иран като победител в групата пък завърши 2:2 у дома с тима на Сирия, който събра 13 точки и приключи на трета позиция заради по-добрата си голова разлика в сравнения с Узбекистан. За последно иранците бяха допуснали попадение през ноември 2015 година при успеха си срещу Туркменистан с 3:1. Те държаха рекорда в историята на световните квалификации, но той бе прекъснат от сириеца Тамер Хадж (13). Това бе първи допуснат гол от Иран след 1121 минути суха мрежа. По-късно Сардар Азмун (45, 64) не само изравни, а и направи обрата пълен. В последните секунди Омар Ал-Сомах (90+3) донесе скъпоценната точка за сирийците, които завършиха трети в групата с 13 точки и за първи път в историята ще играят плейоф за класиране на световно първенство. Иран вече бе спечелил групата си, но след днешното равенство завърши с 22 точки.