Австралия допусна първата си загуба като гост, след като бе победен т 3:1 от Южна Корея в Сеул в контролна среща. Домакините пък вече 24 мача нямат загуба, включително в квалификациите за световното първенство, което им позволи да запишат рекордното за Азия седмо поредно участие на мондиал.

“Кенгурата”, които бяха без Лукас Нийл, Тим Кейхил и Хари Кюъл, започнаха слабо и бяха наказани още в 6-ата минута от Парк Чу Юнг. Това бе едва третият гол, който австралийците пускат в последните си 12 мача.

Попадението окрили играта на корейците и съвсем резонно стигнаха до втори гол в 20-ата минута. Чун Со Ли се оказа непокрит на близката греда при изпълнение на фаул.

Австралийците опитаха да обърнат резултата в своя полза и на няколко пъти затрудниха домакините, преди в 34-ата минута Патрик Киснорбо да вкара първия си гол за националния отбор и да намали на 1:2.

“Кенгурата” продължиха да подобряват играта си през втората част, търсейки изравнителен гол. Корейците бяха тези, които стигнаха до ново попадение в мача. Три минути преди края Ки-Хьон Сеул с глава засече центриране на Парк Джи Сунг.

При гола вратарят на Австралия Марк Шварцър претендираше, че топката не е пресякла голлинията. В последните моменти на мача Джош Кенеди виждаше как се разписва с глава, но след удара му с глава топката срещна гредата.

Австралия за първи път допусна три гола в един мач под ръководството на селекционера Пим Вербеек, като последният пък когато това се случи бе по време Азиатската купа през юли 2007 г. срещу Ирак./БЛИЦ