Ръководството на Висшата лига на Англия обяви за нередовен победния гол за Ливърпул срещу новака Борнемут (1:0). Попадението в 26-ата минута на мача бе дело на новото попълнение Кристиан Бентеке.

Съотборникът на белгийския национал Филипе Коутиньо беше в положение на засада при центрирането към Бентеке, но опита да играе с топката. След това кълбото стигна до нападателя, който я вкара във вратата на гостите.

От Висшата лига заявиха, че действията на Коутиньо са оказали влияние върху въпросното положение в 26-ата минута на двубоя на "Анфийлд". И точно поради това попадението не е трябвало да бъде зачетено.

"Мърсисайдци" записаха две победи в първите два кръга от новия сезон. В понеделник пък им предстои гостуване на Арсенал от 22 часа българско време.