Български финал се заформи за купата на Румъния. Иван Горанов и Пламен Илиев се класираха за решителния мач за трофея, след като Университатя (Клуж) победи УТА Арад с 1:0.

Дан Нистор вкара единствения гол в срещата. Той беше точен от дузпа четири минути преди края на първото полувреме. Домакините от Клуж завършиха двубоя с човек по-малко заради червен картон на Александру Кипчиу в добавеното време.

Иван Горанов започна като титуляр за победителите и остана на терена до 72-ата минута, когато беше заменен от Флорин Илие. Пламен Илиев беше сред резервите, но не се появи в игра.

На финала Университатя (Клуж) ще срещне Сепси. Отборът, в който играе Радослав Димитров, в сряда вечерта елиминира ЧФР Клуж след успех с 3:0.

Решителната срещата за купата на Румъния по програма е предвидена за 24 май от 20:00 часа.