Българските бранители Павел Виданов и Александър Тунчев бяха титуляри за успеха на Заглембе (Любин) при гостуването на Полония (Варшава) с 1:0 в среща от 13-ия кръг на полската Екстракласа.

Единственият гол за победителите чешкият ветеран Михал Пападопулос в 62-ата минута. Четири минути след гола на Пападопулос много груба грешка направи Тунчев, който с глава свали топката на нападателя на домакините и национален състезател Адам Кокошка. Вратарят Михал Глива обаче спаси удара му и запази сензационната победа на гостите.

Заглембе имат 14 точки актив и заедно с Рух Хожув поделя 13-ото място в класирането. Полония все пак остава на втора позиция с 24 точки, но изостана на 6 от съгражданите си и лидери от Легия.