Бока Хуниорс загуби у дома от Нюелс Олд Бойс с 0:1 в среща от първия кръг на аржентинската Примера дивисион. Единственото и победно попадение за гостите реализира 18-годишният Маурисио Тевес в третата минута на добавеното време на първата част с чудесен удар от далечна дистанция. Аржентинският национал Макси Родригес пък пропусна две изгодни положения след почивката и не успя да направи успеха на Нюелс Олд Бойс по-убедителен.

В същото време шампионът Ривър Плейт започна с равенство 1:1 като гост на Химнасия Ла Плата. Срещата беше прекъсната за десетина минути заради проблем с осветлението. В първата минута на добавеното време гостите поведоха с гол на колумбийския национал Теофило Гутиерес с след подаване на Леонардо Пискулики. Малко преди края на 12-минутното продължение Паоло Вехети оформи крайния резултат след центриране от корнер.

Индепендиенте пък стартира с класическа домакинска победа над Атлетико Рафаела с 3:0. Федерико Манкело (44) откри резултата в края на първата част, а след почивката асистира за гола на резервата Франсиско Пацини (54). Хуан Лусеро (75) пък оформи класическия успех.