Съперникът на ЦСКА в третия квалификационен кръг на Лига Европа Дери Сити загуби с 1:2 от Шамрок Роувърс в мач от 22-ия кръг на първенството на Ирландия.

Шамрок поведе набързо с 2:0 след голове на О’Конър в 7-та и Пърсел в 24-та минута. Макманъс намали за Дери още в първата минута на втората част. Треньорът на Дери Сити Стивън Кени пусна почти същата единадесеторка срещу Шамрок, която излезе и срещу българския отбор.

В класирането Дери Сити остана на 4-о място с 35 точки, на 11 от лидера Бохемианс.

ЦСКА гостува на Дери Сити на реванша в четвъртък, а първата среща “червените” спечелиха с 1:0 на Националния стадион “Васил Левски”./БЛИЦ

Съставът на Дери Сити: Дохърти, О`Брайън, Дилейни, Мълоу, Грей (88 – Мартин), Макглин, Хигинс, Деери, Стюърт (75 – Скълиън), Фарън (82 – Наш), Макманъс