Димитър Евтимов започна като титуляр за Нотингам Форест при загубата с 1:2 от Хелзингор. Приятелският мач бе част от подготвителния лагер на англичаните в Швеция. Българският вратар остана на терена до 71-ата минута, когато отстъпи мястото си на каращия проби канадец Роберт Стило.

Евтимов на практика се оказа безпомощен и при двата гола, тъй като ударът на Мартин Кох в 1-ата и волето на Рики Олсен в 64-ата минута бяха повече от перфектно изпълнени. Все пак нашето момче показа на няколко пъти отлични намеси и не допусна повече попадения във вратата си, за което отбелязва и официалният сайт на клуба.

По-силното второ полувреме позволи на двукратния европейски клубен шампион да върне един гол. Попадението на влезлия на почивката 18-годишен юноша Тайлър Уолкър обаче се оказа последно в контролата.