Швейцарският Санкт Гален постигна домакинска победа с 2:0 над полския Шльонск (Вроцлав) в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. За гостите цял мач в центъра на защитата играха българските национали Алекс Петков и Симеон Петров.

Санкт Гален създаде по-опасните положения и при две от тях стигна до попадения. Чадрак Аколо откри резултата още в петата минута, а четири преди почивката асистира за гола на Вилем Жобел удвои.

Между двете попадения Симеон Петров можеше да изравни, но ударът беше спасен от вратаря на домакините Лорънс Ати Заги.

През второто полувреме Шльонск опита поне да намали изоставането си в резултата, но играчите на Санкт Гален се представиха добре в защита. В края на мача швейцарците бяха близо до трети гол, но ударът на Мустафа Сисе се отби от гредата.