Българинът Димитър Телкийски се разписа за Апоел (Рамат Ган), но попадението му не помогна на тима да вземе дори и точка при гостуването на Бейтар (Йерусалим). Бившият футболист на “Левски” откри резултата 27-ата минута с третия си гол за сезона, а малко по-късно Апоел поведе с 2:0, но през второто полувреме домакините се разиграха и стигнаха до пълен обрат - 3:2.

След тази загуба тимът на Телкийски и Елин Топузаков остана на последното място в класирането с 1 точка. В досегашните си 11 двубоя Апоел има една победа и две равенства, но Футболната федерация на Израел наказа отбора с отнемане на 4 точки от актива му.

Неуспехи претърпяха и другите българи в израелското първенство. Димитър Макриев и Ашдод отстъпиха с 1:2 на Апоел (Петах Тиква), а Димитър Рангелов не игра заради контузия при изненадващата загуба с 0:1 от Ирони (Кирят Шмона)./БЛИЦ