Аутсайдерите в израелското първенство – Бней (Сахнин) и Апоел (Рамат Ган), не изненадаха и записаха поредните си загуби в първенството. Тимът от Сахнин, в чиито редици играят Костадин Хазуров, Даниел Митев и Атанас Борносузов, падна с минималното 0:1 като домакин на Бней (Яхуда), а отборът на Топчо и Мечо претърпя тежка загуба с 1:4 като гост на Макаби (Петах Тиква).

Поражение записа и Макаби (Тел Авив) на национала Димитър Рангелов. Грандът падна с 0:1 като домакин от осмия в израелското първенство Апоел (Хайфа). Българският нападател бе титуляр и записа пълни 90 минути, но с нищо не успя да помогне на своя тим. Единственото попадение реализира Маман в 70-ата минута.

В класирането Макаби заема третата позиция, Бней (Сахнин) е предпоследен в подреждането с 19 точки, докато тимът на бившите левскари е закотвен на дъното с едва 5 точки от 23 изиграни мача.