Българите Спас Делев и Веселин Минев претърпяха загуби в турското първенство. Делев и Мерсин отстъпиха с 0:2 на Манисаспор, докато Минев и Анталияспор претърпяха поражение с 1:2 от Карабюкспор.

Спас Делев започна като титуляр за Мерсин и остана на терена до 62-ата минута, когато отстъпи мястото си на Тоня Тисдел. Нигерийският нападател Исаак Промис вкара и двата гола за Манисаспор в 70-ата и 90-ата.

Веселин Минев игра цял мач за Анталияспор. Илхан Парлак даде бърз аванс на Карабюкспор с двата си гола в 6-ата и 14-ата минута. Гостите върнаха едно попадение чрез Мехмед Ерен Бойраз. Бившият играч на Черноморец Жугурта Хамрун-Жужу се появи в игра за Карабюкспор в 84-ата минута на мястото на Лутън Шелтън.

След изиграването на 30 мача Мерсин заема 10-о място в класирането на турската Суперлига с 39 точки. Анталияспор е точно над зоната на изпадащите и е 15-и с 35 точки.