Българският защитник Захари Сираков донесе на Амкар равенството 2:2 с Краснодар в мач от 42 кръг на руската Премиер лига.

Захари Сираков и Георги Пеев играха цял мач за домакините от Перм, а защитникът се разписа при разбъркване в наказателното поле на Краснодар в третата минута на добавеното време.

Юра Мовсисян откри резултата за гостите в 14-ата минута, но Витали Гришин изравни шест минути преди почивката след грешка на бившия играч на Черноморец Марсио Нуньо.

Седем минути преди края бившият футболист на “Левски” Жоазиньо даде нов аванс на гостите, след като засече ниско центриране на Мовсисян. Попадението на бразилеца можеше да бъде победно, ако Захари Сираков не се беше разписал в добавеното време.

Краснодар е на 9-о място в класирането с 60 точки. Воденият от Славолюб Муслин тим е лидер в втората осмица на шампионата. Амкар е 10-и с 52 точки.