Българският защитник Захари Сираков се отличи с асистенция за победата на Амкар с 2:1 над Волга в мач от 31 кръг на руската Премиер лига. Домакините завършиха с двама души по-малко, а тимът от Перм пропусна дузпа в края на срещата.

Александър Белозьоров даде аванс на Волга в 7-ата минута, когато топката се указа у него след серия от грешки и рикошети. Амкар игра много агресивно през второто полувреме и в 51-ата минута се оказа с човек повече на терена. Гиа Григалава получи втори жълт картон заради груб фаул срещу Михальов.

Девет минути по-късно тимът от Перм стигна до изравнително попадение. Виталий Гришин надигра пазача си и се разписа във вратата на Волга. В следващата атака Захари Сираков с центриране преодоля петима защитници и вратаря Михаил Кержаков, а Никита Бурмистров вкара, оставен непокрит на задната греда.

Пет минути преди края Андрей Буйлов от домакините бе отстранен от игра заради фаул в наказателното поле. Вратарят на Волга Кержаков обаче спаси изпълнената от Сергей Волков дузпа. С постигнатата победа Амкар измести Волга от 12-ото място в класирането и вече има 30 точки. Тимът от Нижни Новгород има 28.