Два гола в последните 6 минути помогнаха на закъсалия във Висшата лига Портсмут да се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след като в мач от петия кръг “Помпи” се наложи с 4:1 над третодивизионния Саутхемптън като гост.

“Светците” бяха по-добрият тим през първото полувреме, но Дейвид Джеймс се оказа непреодолим за Ндиайе Папа Вайго, Уейн Томас и Радхи Жаиди.

Гол на Куинси Овусу-Абейе даде аванс на Портсмут в 66-ата минута, но четири по-късно Рики Ламбърт с глава израни за домакините.

Аруна Диндан върна аванса на “Помпи” в 75-ата минута, преди Надир Белхадж и Джейми О`Хара да се разпишат в заключителните 10 минути./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ФА КЪП, 5 КРЪГ
От 13 февруари (събота)
Челси (І) – Кардиф (ІІ) 4:1
1:0 Дидие Дрогба (2), 1:1 Майкъл Чопра (34), 2:1 Михаел Балак (51), 3:1 Даниел Стъридж (69), 4:1 Саломон Калу (86)

Саутхемптън (ІІІ) – Портсмут (І) 1:4
0:1 Куинси Овусу-Абейе (66), 1:1 Рики Ламбърт (70), 1:2 Аруна Диндан (75), 1:3 Надир Белхадж (82), 1:4 Джейми О`Хара (85)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 13 февруари (събота)
17:00 часа Рединг (ІІ) – Уест Бромич (ІІ)
Баланс: 3 мача, 1 победа за Рединг, 1 равенство, 1 победа за Уест Бромич

17:00 часа Дарби Каунти (ІІ) – Бирмингам (І)(Диема)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Дарби Каунти, 1 равенство, 2 победи за Бирмингам

19:15 часа Манчестър Сити (І) – Сток Сити (І)(Диема)
Баланс: 5 мача, 3 победи за Манчестър Сити, 2 победи за Сток Сити

На 14 февруари (неделя)
15:30 часа Болтън (І) – Тотнъм (І)(Диема)
Баланс: 9 мача, 2 победи за Болтън, 4 равенства, 3 победи за Тотнъм

17:00 часа Фулъм (І) – Нотс Каунти (ІV)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Фулъм

17:45 часа Кристъл Палас (ІІ) – Астън Вила (І)(Диема)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за ФА Къп. В скобите след имената на отборите е посочено нивото на английския футбол, в което се състезават.