Замбия изпрати послание към своите съперници на купата на Африканските нации, след като в последната си контрола преди турнира в Ангола победи участника на Мондиал 2010 Южна Корея с 4:2. Срещата се игра в ЮАР.

Феликс Катонго и Рейнсфорд Калаба вкара по един гол преди Ким Юнг Ву да върне едно попадение за корейците в 34-ата минута. Джеймс Чаманга възстанови аванса от два гола на тима си малко преди изминавате на час от началото на мача, а в 71-ата минута Ноел Чивута вкара четвърти гол за Замбия. Южна Корея стигна до второ попадение в добавеното време, когато точен бе Коо Я Чеол.

Южнокорейците бяха на едноседмична подготовка в ЮАР, а сега им предстои пътуване до Испания, където по-късно този месец ще изиграят още две контролни срещи. Замбия стартира участието си на купата на Африканските нации в сряда, когато в мач от Група “D” играе с Тунис./БЛИЦ