Замбия разби Лесото с 4:0 в световна квалификация от група D на зона "Африка. Домакините нямаха никакви проблеми срещу посредствения съперник и успяха да пробият съпротивата им още до почивката. Джейкъб Муленга (Утрехт, Хол) откри резултата в 36-ата минута, а Крис Катонго покачи след час игра. Отново Муленга направи преднината на своите класическа секунди по-късно. Килинс Мбесума (Орландо Пайрътс, ЮАР) фиксира крайното 4:0 в 83-ата минута.

С успеха Замбия си върна първото място в групата, което вчера бе окупирано за кратко от Гана. "Медните куршуми" са лидери с 10 точки, а "черните звезди" останаха втори с 9. Според регламента победителите в групите се класират за следващия кръг. Там отборите ще бъдат разделени на пет двойки и отново ще играят по два мача при разменено гостуване. Петте победителя се класират за световните финали в Бразилия.

В група А водачът Етиопия би като гост Ботсвана с 2:1. Гетене Кабеде откри за гостите в 33-ата минута, а секунди преди почивката Саладин Саид (Лиерс, Белгия) покачи. Почетното попадение за Ботсвана беше дело на Тебодо Сембова четвърт час преди края.

Уганда надви Либерия с 1:0 в група J с ранен гол на Тони Мавейе още в 4-ата минута.