Шампионът на Африка Замбия победи Уганда 9:8 след изпълнение на дузпи (0:1 в редовното време) и се класира за Купата на Африканските нации в ЮАР през януари.

20 удара от бялата точка бяха нужни за определяне на крайния победител в сблъсъка. Патрик Очан прати топката в гредата при решителното изпълнение.

Замбия спечели първия мач преди месец с 1:0, но този аванс беше заличен още в 27-ата минута с попадение на Джефри Маса. Вратарят на гостите Кенеди Мвеене спаси няколко опасни удара към вратата си до края на мача.

След изтичането на 90-те минути се пристъпи направо към изпълнение на дузпи, при които Замбия излезе краен победител. Тимът на Уганда не е участвал на Купата на Африканските нации от 1978 г. насам, когато завърши на второ място.

Мали също се класира за турнира в ЮАР в началото на следващата година, след като победи Ботсвана като гост с 4:1 (3:0 в първата среща).