Амкар измъкна точка при гостуването си на гранда ЦСКА (Москва) в мач от 13-ия кръг на руската Премиерлига. Срещата завърши 2:2, а тимът от Перм удържа равенството с 10 души. Българският национал Петър Занев беше титуляр за гостите, докато Георги Миланов остана извън групата на "армейците" за двубоя.

В 18-ата минута Сергей Игнашевич беше точен от дузпа за 1:0. Гостите обаче не се предадоха и и стигнаха до обрат в рамките на 120 секунди. В 25-ата минута Гиорги Жикия изравни, а в 27-ата Михаил Костюков се разписа за 1:2. Секунди преди почивката Зоран Тошич фиксира крайното 2:2. В добавеното време нигериецът Фегор Огуде от Амкар бе изгонен за втори жълт картон. ЦСКА е четвърти във временното класиране с 22 точки, лидер е Спартак (Москва) с 31. Амкар е пети с 21 т.