Уругвай се класира за Мондиал 2022, след като победи вкъщи с 1:0 Перу и зае четвъртата позиция във временното класиране с 25 точки. Успехът беше посрещнат с буйна радост от препълните трибуни, а пищна заря освети стадиона в Монтевидео.

Домакините започнаха мощно от първите минути, когато обсадиха вратата на съперника си.

При контра обаче в 15-ата минута перуанците се разминаха с попадението, след като Лападула пропусна.

В края на полувремето Уругвай пак натисна. първо шут на Федерико Валверде мина встрани от вратата. Само минута по-късно Хьорхян Де Араскаета вкара единствения гол в мача.

В друг мач от кръга Колумбия срази с 3:0 Боливия и съхрани шансове да достигате до бараж за участие на Мондиал 2022. Луис Диас (39), Мигел Борха (72) и Матеус Урибе (90) бяха прегръщани от съотборниците си.

Перу остана пети с 21, а до края на квалификациите има един кръг. В него битката ще е за петата позиция, като шансове да я заемат имат Перу, Колумбия (20 точки) и Чили (19 точки). Завършилият пети ще играе бараж срещу представител на Азия.