Футболен фен беше убит в Сао Пауло преди дербито от шампионата на щата Паулиста между Палмейрас и Коринтианс (1:0). Загиналият е уцелен в гърдите от куршум, изстрелян по време на сбиване между привърженици на двата клуба.

От полицията разкриха, че най-малко трима души са били арестувани в общо трите мелета между ултраси, които се състояха преди дербито. Властите съобщиха дали някой от задържаните и извършил фаталния изстрел.

„Един човек е загинал при сбиране между фенове между Коринтианс и Палмейрас. Не можем да кажем със сигурност откъде е дошъл изстрелът“, обявиха от полицията.

Победният гол за Палмейрас в дербито беше реализиран от Дуду в 77-ата минута, когато надскочи вратаря на Коринтианс Касио. Само две минути преди това стражът на Палмейрас Фернандо Прас спаси дузпа на Лука.