Тенерифе победи Расинг (Сантандер) с 2:1 в мач от 35 кръг на Примера дивисион и увеличи шансовете си за оцеляване в испанския елит. Малага постигна 1:1 със Спортинг (Хихон) и остана над зоната на изпадащите.

Роман Мартинес даде аванс на Тенерифе в добавеното време на първата част, а в 56-ата Айосе Гарсия удвои от дузпа. Хиско Хименес вкара почетното попадение за Расинг в 71-ата минута. Островитяните обаче удържаха преднината си и вече са с 35 точки, колкото има и Малага, който е на 17-о място заради по-добра голова разлика.

Последният в класирането Херес запази надеждите си за оцеляване, след като победи Алмерия с 2:1, а предпоследният Валядолид направи 0:0 с Хетафе.

С гол на Адриан Колунга в 50-ата минута Сарагоса се наложи с 1:0 над Депортиво (Ла Коруня) и събра 37 точки, една повече от Расинг (Сантандер)./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 35 КРЪГ
От 1 май (събота)
Малага – Спортинг (Хихон) 1:1
0:1 Апоно (43-автогол), 1:1 Сайседо (79)

Валядолид – Хетафе 0:0

Тенерифе – Расинг (Сантандер) 2:1

1:0 Роман Мартинес (45), 2:0 Айосе (56-дузпа), 2:1 Хиско (71)

Херес – Алмерия 2:1
1:0 Арментерос (28), 1:1 Сориано (34), 2:1 Марио Бермехо (90)

Севиля – Атлетико (Мадрид) Филм+
Баланс: 129 мача, 39 победи за Севиля, 41 равенства, 49 победи за Атлетико (Мадрид)

На 2 май (неделя) от 20,00 часа
Реал (Мадрид) – Осасуна Филм+
Баланс: 63 мача, 37 победи за Реал (Мадрид), 14 равенства, 12 победи за Осасуна

На 2 май (неделя) от 22,00 часа
Атлетик (Билбао) – Майорка
Баланс: 29 мача, 14 победи за Атлетик (Билбао), 6 равенства, 9 победи за Майорка

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.