Зенит сензационно отпадна още на 1/16-финалите за Купата на Русия, след като загуби от градския съперник Динамо с 2:3 в сблъсъка на Санкт Петербург.

Воденият от Роберто Манчини гранд бе символичен гост на стария си стадион „Петровски“ и още в 10-ата минута остана в намален състав, след като словенският защитник Миха Мевля получи директен червен картон. Артьом Кулишев (37) от малък ъгъл даде преднина на Динамо, а Максим Барсов (43) я удвои.

Зенит успя да докара мача до продължения с голове след почивката на Леандро Паредес (60) и Дмитрий Полоз (62). Във второто от двете продължения Кирил Капленко (111-дузпа) донсе победата за домакините.

На 1/8-финалите на 25 октомври Динамо ще срещне СКА Хабаровск с Венцислав Христов.