Зенит срази гостуващия Ростов с 2:0 в среща от 15-ия кръг на руската Прмиер лига и дръпна с 5 точки на върха във временното класиране пред Краснодар.

Вратарят на гостите Сергей Песяков удар на Ернани в началото, но скоро след това Себастиан Дриуси (12) изведе домакините напред в резултата след груба грешка на Рагнар Сигурдсон. Малко след гола Маккато по чудо не вкара второ попадение за домакините, а в 28-ата минута Аяз Гулиев шутира от около 30 метра и топката дори закачи гредата.

В края на полувремето Дзюба изскочи сам срещу Песяков, но стражът на Ростов показа забележителен рефлекс и отново спаси.

След почивката Зенит владееше повече топката и не позволи на гостите да стигат до сериозни положения. Александър Ерохин (63) пък се възползва от центриране на Дриуси и покачи на 2:0, което се оказа и краен резултат в сблъсъка. В края на мача Гулиев от гостите беше изгонен след втори жълт и съответно червен картон.

С успеха си Зенит събра 34 точки на върха. Ростов е пети с 23 точки.