Зенит спечели за четвърти път в своята история Купата на Русия, след като разби на финала с 4:1 ЦСКА (Москва). Срещата се игра на "Арена Казан".

Тимът от Санкт Петрербург откри резултата в 34-ата минута, когато точен от дузпа бе Хълк. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Марио Фернандес срещу Олег Шатов. Отговорът на столичани не закъсня и две минути по-късно те стигнаха до изравнителен гол, дело на младия нигерийски нападател Аарон Оланаре.

Малко след началото на втората част Зенит отново поведе в резултат. Хълк пусна на празна врата към Александър Кокорин, който даде преднина за своя тим. Седем минути по-късно тимът от Санкт Петербург получи правото да изпълни втора дузпа за фаул на Василий Березуцкий срещу Кокорин. За нарушението защитникът на ЦСКА беше изгонен с директен червен картон. Зад бялата точка застана отново Хълк, който бе безпогрешен и вкара третия гол за Зенит. В 70-ата минута Артур Юсупов оформи крайното 4:1 с удар в близкия ъгъл на Акинфеев.

В минутите до края срещата просто се доиграваше и Зенит спокойно дочака последния съдийски сигнал.