Шампионът на Русия Зенит Санкт Петербург не успя да стартира по най-успешния начин в първия кръг на плейофите в руската лига. Тимът направи равенство 0:0 у дома срещу Анжи Махачкала. Резултатът обаче запазва първото място на тима в класирането с 62 точки от 31 мача, след като прекият конкурент за титлата ЦСКА допусна загуба с 1:2 от Рубин Казан.

Тимът от Казан поведе още в 16-ата минута след образцова контраатака. Алан Касаев се разписа, след като преодоля бранител на домакините. Домакините изравниха в 36-ата минута, когато стигнаха до дузпа. Мамаев бе фаулиран в наказателното поле, а Сейду Думбия реализира от бялата точка за 1:1. В края на първото полувреме и началото на втората част домакините пропуснаха няколко положения, което в крайна сметка коства поне точката на ЦСКА. В 62-ата минута Александър Рязантсев вкара победния гол за гостите от далечно разстояние./БЛИЦ