Зенит излезе на четвърто място в първенството на руската Висша лига, след като в мач от 13 кръг победи с 1:0 ФК Москва.

Единственото попадение в мача бе реализирано от хърватския национал Ивица Крижанац, който се разписа в 56-ата минута.

В 77-ата минута гостите от Москва получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Погребняк срещу Григлава. Чонтофалски обаче спаси удара на Самедов.

В 30-ата минута столичани загубиха заради контузия една от звездите си, след като аржентинският нападател Ектор Бракамонте получи травма след сблъсък с Чонтофалски.

С тази победа Зенит събра 22 точки и измести от четвъртото място ЦСКА (Моска). “Армейците” обаче имат мач по-малко. Лидер в класирането е шампионът Рубин с 27 точки, с четири повече от Спартак (Москва) и ФК Москва./БЛИЦ